Pigus skrydis
  • Bilietų užsakymas
  • Skrydžių akcijos
  • Lėktuvų bilietai
  • Skrydžių tvarkaraščiai
  • Pigios kelionės gidas
  • Patarimai keliautojams
    • Keleivių teisės
    • Oro uostas
    • Avialinijos
    • Viešbučiai ir hosteliai
    • Geležinkeliai
    • Įvairenybės
Rezervuoti pigius bilietus
Lektuvu bilietai

Populiariausios skrydžių kryptys

Airija Dublinas

Armėnija Jerevanas

Austrija Viena Zalcburgas

Azerbaidžanas Baku

Baltarusija Minskas

Belgija Briuselis

Bulgarija Burgas Varna Sofija

Čekija Praha

Danija Kopenhaga

Didžioji Britanija(Anglija) Birmingemas Bristolis Edinburgas Liverpulis Londonas

Gruzija Tbilisis

Graikija Atėnai Kosas Kreta Rodas

Ispanija Barselona Madridas Malaga

Italija Milanas (Bergamo) Roma

Kipras

Malta Valeta

Lenkija Varšuva Krokuva

Norvegija Oslas Stavangeris

Prancūzija Paryžius

Portugalija Lisabona Rumunija Bukareštas

Rusija Maskva Sankt Peterburgas

Serbija Belgradas

Suomija Helsinkis

Švedija Stokholmas

Turkija Ankara Antalija Stambulas

Ukraina Doneckas Kijevas

Vengrija Budapeštas

Vokietija Berlynas Dortmundas Frankfurtas Hamburgas Miunchenas Kiolnas

Jungtinės Amerikos Valstijos

Naudinga

Savaitgalio kelionės

Geriausi Europos džiazo klubai

Jei skrendate į kurį nors Europos didmiestį, galite užmesti akį į šį tekstą. Galbūt nuspręsite praleisti vakarą kuriam nors džiazo klube. Kaip rašo „The Guardian“, tokių, klubų, skirtų tikriems gurmanams, galima rasti visur, nuo Berlyno ar Braitono iki Paryžiaus ar Madrido.

Hot Clube de Portugal, Lisabona

Hot Clube, įkurtame 1948 m. vadinamojoje vakarinėje Europos sostinėje, koncertuoja tokios žvaigždės, kaip Kauntas Beisis, Dizi Gilepsi, Sara Von ir Deksteris Gordonas. Klube telpa 140 žmonių. Lyginant su garsiais „įprastais“ klubais tai nėra daug. 2009 m. įstaiga sudegė, tačiau, palaikomas vietos verslininkų ir Lisabonos gyventojų, vėl atvėrė savo duris. Interjeras sukurtas minimalistiniu stiliumi, o vienintelę atvirą ugnį retkarčiais ant scenos leidžiama užkurti tik atlikėjams.

Klubas įkurtas tik už kelių žingsnių nuo Bairro Alto – centrinio Lisabonos rajono, kur buriasi daugybė jaunų melomanų, studentų ir turistų. Tačiau pats klubas ramioje vietoje, turi jaukią terasą. Žinovai rekomenduoja paklausyti nuolat čia koncentruojančių pradedančių atlikėjų.

Adresas: 48 Praca da Alegria; įėjimas 7,5 euro, alus nuo 2,5 euro.

Harris Piano Bar, Krokuva

Po Pirmojo pasaulinio karo džiazas nuvilnijo per Europą tarsi miško gaisras. Lenkija nebuvo išimtis. Čia džiazo melodijos buvo papildytos nacionalinėmis smuiko melodijomis. Tačiau Antrasis pasaulinis karas tarsi riebiu brūkšniu nukirto visus pasilinksminimus. Nepaisant to, per pokario represijas ir sovietinę okupaciją muzika tapo viena iš pasipriešinimo formų.

Šiandien Krokuvoje džiazas toks populiarus, kad amerikiečiai čia rengia po keletą koncertų iš eilės. Harris Piano Bar tai mažytė patalpa (telpa tik 70 žmonių), to paties pavadinimo turgaus aikštėje. Tačiau čia galima paklausyti įvairiausių džiazo rūšių ir puikiai pavakarieniauti už 4 eurus. Palyginus su kitais Europos didmiesčiais, kainos čia nesikandžioja. Darbo dienomis įėjimas nemokamas.

Adresas: 28 Market Square; įėjimas 5-10 eurai, alus nuo 2,5 euro.

Donau 115, Berlynas

Vokietijos sostinė gali pasigirti ne vienu klubu, kuriame grojama gyva muzika. Žymiausi džiazo klubai tai „A Trane“ ir „Zig Zag“, kuriuos groja geriausi ir garsiausi muzikantai. Nedidelis (telpa 50 žmonių) ir ne toks žinomas klubas „Donau 115“ įsikūręs judriame Neukiolno (Neukölln) rajone. Čia grojamas kokybiškas post-bon džiazas. Klubo šeimininkai tikina, kad čia renkasi žmonės, dievinantys Frenką Zapą. Klubas pirmame pastato, sugriauto per II pasaulinio karo bombardavimus, aukšte. Nors viršutiniai aukštai perstatyti, tačiau erdvė, kurioje grojama, išlikusi tokia pat, kaip prieškaryje.

Adreas: Donaustrasse 115; įėjimas nemokamas, tačiau klubo šeimininkai būna dėkingi už 5 eurų aukas, alus nuo 2,5 euro. Gyva muzika nuo trečiadienio iki šeštadienio ir beveik kiekvieną sekmadienį.

Jazzhus Montmartre, Kopenhaga

Kopenhagą būtų galima pavadinti džiazo rojumi, nes šiame, europiniais mastais palyginti nedideliame, mieste veikia keletas džiazo klubų. Jų istorija skaičiuojama nuo 1960 m., kai į sceną beveik vienu metu išėjo vietinės žvaigždės. Gana greitai į čia pradėjo dažnai skraidyti ir užjūrio žvaigždės.

Jazzhus Montmartre nekomercinis klubas, išlaikomas valstybės. Jis sugeba pritraukti pačias garsiausias Skandinavijos ir Amerikos žvaigždes. Įstaiga įsikūrusi miesto centre, gražiame auksinio atspalvio pastate su milžiniškais langais.
Netoli nuo Naujojo uosto (Nyhavn) veikia jauti vietelė Standard Jazz Club, kuriam vadovauja žinomas pianistas Nilsas Lan Doki.

Adresas: Store Regnegade 19a; įėjimas nuo 25 eurų (studentam – 13 eurų), alus nuo 4 eurų. Gyva muzika tris kartus per savaitę. Jei atvažiuoja garsenybę, staliukus rekomenduojama rezervuoti iš anksto.

Porgy and Bess, Viena

Tikriems melomanams Viena asocijuojasi su tokiais klasikinės muzikos gigantais, kaip Mocartas, tačiau mažai kas prisimena Djuką Elingtoną ar Čarlį Parkerį. Tačiau laikai keičiasi ir Austrijos sostinė džiazo mylėtojų vertybių skalėje užima vis aukštesnę vietą.

Porgy and Bess šiuolaikinis klubas, kuris panašesnis į koncertinę salę, nei į tradicinį klubą. Čia galima išgirsti tiek pradedančiuosius muzikantus, tiek tokias garsenybes, kaip Arturas Sandovalis.

Adresas: Riemergasse 11; įėjimas 20 eurų, muzika kasdien, atostogos nuo liepos vidurio iki rugpjūčio pabaigos.

The Verdict, Braitonas

Klystate, jei galvojate, kad Didžiojoje Britanijoje kokybišką džiazą galima išgirsti tik Ronnie Scott’s, į kurį patenka tik grietinėlė. Bilietai ypatingai brangų, tačiau ir tuos pačius išgraibsto iki koncerto likus kelioms savaitėms. Jei Anglijoje norite pasiklausyti kokybiškų improvizacijų, jūsų laukia daugybė klubų: The Vortex, Jazz Cafe, The 606, The Hideaway…

Tiems, kurie išskrido atostogauti, netoli nuo kurortinio Braitono paplūdimio laukia klubas The Verdict. Jame telpa 60 žmonių, sienas puošia legendinių muzikantų nuotraukos. Apatiniame aukšte kavinė, kurioje įrengtuose ekranuose transliuojami pasirodymai. Įdomi programa ir išskirtinę akustika į klubą traukia garsiausius Didžiosios Britanijos ir Europos atlikėjus.

Adresas: 159 Edward Street; įėjimas 13-20 eurų, studentams 6,5 euro, alus nuo 5 eurų. Gyva muzika penktadieniais ir šeštadieniais.

Reduta, Praha

Pasaulyje tik keletas džiazo klubų gali pasigirti tuo, kad juose saksofonu grojo pats Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas. Tačiau Čekijos Reduta svečių ir atlikę sąraše yra Bilas Klintonas, Sesilas Teiloras ir Roni Skotas. Verta dėmesio ir tokia istorinė detalė – netoli Vroclavo aikštės veikiantis klubas buvo atidarytas dar 1957 m., kai Čekijoje viešpatavo socializmas ir apie jokius demokratinius vėjus niekas nekalbėjo.

Dabar į čia kiekvieną savaitę plūsta turistai ir vietiniai gyventojai – juos traukia puiki muzikinė programa. Klube telpa 100 žmonių. Akustika puiki, visur dvelkia istorija ir džiazo atmosfera, o bare garsusis čekiškas alus pilstomas tiesiai iš saksofono.

Adresas: Národní třída 20; įėjimas nuo 10,5 euro, alus 2 eurai.

Sunset Sunside, Paryžius

Prancūzijoje grojamas šiek tiek kitoks džiazas nei Amerikoje. Prancūzijoje tradiciškai buvo grojamas „čigoniškas džiazas“ ir „manušo džiazas“. Nepaistant šiek tiek skirtingų melodijų, amerikiečiai su malonumu skraidė į Paryžių. 1983 m. sukurtame klube pagal čia buvusių atlikėjų sąrašą galima parašyti džiazo istoriją. Viena iš salių skirta Niujorkui – epochai, kuri klestėjo apie 1950 m. Kita salė primena Paryžiaus metro. Tačiau bilietus į čia reikia užsakyti iš anksto klubas šalia Notr de Dam katedros ir tai tik didina vietos populiarumą. Tiems, kurie mėgsta šokti, verta užsukti į Caveau de La Huchette, kurs skendi tarpukario atmosferoje.

Adresas: 6 Rue des Lombards; įėjimas nuo 10 iki 28 eurų, alus – 5 eura. Gyva muzika kasdien nuo 19 val.

The Loft, Kiolnas

Paskutiniais metais buvo sudrumsta ramių Erenfeldo (Ehrenfeld) rajono gatvių ramybė. Nors vietinis džiazo klubas gyvuoja jau 25 metus, tačiau paskutiniais metais jo populiarumas tik auga. Čia siūloma unikali vietinių ir užsienio muzikantų programa. Savininkas – buvęs muzikantas, daugelį metų įvairiuose orkestruose grojęs klasikine fleita. Tačiau tikroji jo aistra buvo džiazas. Dėl draugystės su daugybe šio žanro muzikantų klubas, įkurtas niekuo neišsiskiriančiame name, greitai išpopuliarėjo. Tai būtent klubas, kur žmonės susirenka maloniai pabendrauti.

Adresas: Wissmannstr 30; įėjimas – 9 eurai (studentams – 5 eurai), alus – 3 eurai.

Cafe Central, Madridas

Ispanija garsėja meile muzikai ir tai ne tik flamenko ir kastaneda. Šalį mėgsta ir atlikėjai, nes vietinė publika visada energinga, ją lengva užvesti. Cafe Central, įsikūrusioje XIX amžiaus pastate, bliuzas grojamas nuo 1982 m. Žinant istoriją, aišku ir kodėl čia tokios aukštos lubos bei tradicinis Iberijos dizainas.

Klubas įsikūręs pačiame Madrido centre, Plaza del Angel aikštėje, tarp pėstiesiems skirtų gatvelių, barų, restoranų ir parduotuvių. Garsūs Amerikos ir vietiniai virtuozai čia atlieka „čigonišką džiazą“. Išskirtinis ispaniško bliuzo bruožas – ypatingai greitos gitaros partijos.

Adresas: Plaza del Angel 10; įėjimas – 13 eurų, alus – 4 eurai, užkandžiai nuo 10 eurų. Pasirodymai vyksta nuo ketvirtadienio iki šeštadienio, tačiau vietas būtina užsakyti iš anksto.

Panašūs įrašai

  • Metro bilietų kainos kai kuriuose Europos miestuose
  • Išrinkti geriausi pasaulio hosteliai
  • Pigūs Europos viešbučiai
  • Skrendam į vaikystę – keli Europos pramogų parkai
  • Pasaulio oro uostai – kurie geriausi
  • 5 Europos miestai, tinkantys savaitgalio kelionėms
  • Kiolno viešbutis prie Katedros
2016 vasario 10
  Pigios kelionės gidas     Berlynas, Braitonas, Kiolnas, Kopenhaga, Madridas, Paryžius, Pigus skrydziai Ryga Viena, Praha, Viena
  • Kiek kainuoja viešbutis pagrindiniuose Europos miestuose
  • Skrydžiai verslo klase – kuo skundžiasi keleiviai

Komentuok

Cancel

  • (nebus paskelbtas)
Google
Custom Search

Naujienlaiškis

Draugaukime FB

Viešbučiai ir hosteliai

Viešbučiai Amsterdame
Viešbučiai Barselonoje
Viešbučiai Berlyne
Viešbučiai Briuselyje
Viešbučiai Jūrmaloje
Viešbučiai Londone
Viešbučiai Gruzijoje
Viešbučiai Paryžiuje
Viešbučiai Romoje

Draugai

  • Butu nuoma
  • Londonas

Naujausi straipsniai

  • „Aeroflot“ uždraudė lėktuvu skraidinti buldogus
  • Kodėl tikroms atostogoms turėtumėte rinktis viešbučius suaugusiems?
  • Kiek kainuoja keliauti piligrimų keliu
  • Į Maskvą atskridusiame lėktuve žaibo pramušta skylė
  • Pigūs Wizz Air skrydžiai į Ispaniją ir Prancūziją

‹ › ×
    Puslapiai
    • Skrydžių paieška
    • Susisiekti
    Kategorijos
    • Avialinijos
    • Geležinkeliai
    • Įvairenybės
    • Keleivių teisės
    • Lėktuvų bilietai
    • Oro uostas
    • Pigios kelionės gidas
    • Skrydžių akcijos
    • Skrydžių tvarkaraščiai
    • Uncategorized
    • Viešbučiai ir hosteliai
    Žymos
    Airija Amsterdamas Anglija Austrija Barselona Belgija Berlynas Briuselis Danija Didzioji Britanija Dublinas Graikija Ispanija Italija Kopenhaga Latvija Lenkija Londonas Madridas Malta Maskva Milanas nakvynė Norvegija Nyderlandai Olandija Oslas Paryžius Pigūs skrydžiai Ryga Londonas Portugalija Praha Prancūzija Roma Rusija Ryga savaitgalio kelionės slidinėjimas Stambulas Suomija Turkija Viena viešbučiai viešbučiai Amsterdame Vokietija Žemėlapiai
    Populiariausios naujienos
    • Norwegian Air Shuttle ASA – biudžetinės Norvegijos oro linijos
    • Wizz Air pigūs skrydžiai ir lėktuvų bilietai
    • Rygos oro uostas (Riga International Airport)
    • Kaip nuvažiuoti į Kauno, Vilniaus, Klaipėdos ir Rygos oro uostus
    • Pigūs skrydžiai į Londoną
    • Lėktuvų bilietų rezervacija ir paieška
    • Ryanair pigūs skrydžiai ir lėktuvų bilietai
    • Pigūs skrydžiai į Angliją, lėktuvų bilietai
    • Pigūs skrydžiai į Milaną
    • Pigūs skrydžiai į Dubliną
    Copyright © 2016 Pigūs skrydžiai, bilietai - Netiki, kad pigūs skrydžiai egzistuoja? Pamėgink paieškoti lėktuvų bilietų čia. Londonas, Dubinas, Paryžius, JAV ir kiti pasaulio miestai ranka pasiekiami.