Kiekvienas miestas turi savo specifiką ir tam, kad jame galėtume jaukiai jaustis ir nemalonūs siurprizai negadintų kelionės, verta paskaityti specialistų patarimus.
Taigi, kai skrydis į Amsterdamą jau už pečių o atgalinis lėktuvo bilietas kišenėje, žengiame į miestą. Būtent žengiame, nes patyrę keliautojai nepataria į Olandijos sostinės centrą važiuoti savo ar nuomotu automobiliu. Parkavimas čia pakankamai brangus,tačiau vis tiek rasti laisvą vietą keturračiui draugui sudėtinga. Be to, transporto tarnybos atidžiai seka ar nėra pažeidėjų. Ne vietoje pastatytų mašinų ratai blokuojami ir jų vairuotojui skiriama 67 eurų bauda. Jei ji neapmokama per 24 valandas, mašina nutempiama ir savininkui tenka dar giliau kišti ranką į kišenę.
Nerizikuokite tramvajumi važinėti be bilieto. Jei naudojatės viešuoju transportu, įsigykite „strippenkaart“ – bilietus, kuriuos reikia pažymėti įlipus į autobusą ar tramvajų. „Strippenkaart“ parduodami laikraščių ir tabako kioskuose bei geležinkelio ir autobusų stotyse. Bilietas pas kontrolierių ar vairuotoją kainuoja brangiau nei spaudos kioske. Bauda už važiavimą „zuikiu“ 60 eurų.
Nestovėkite ant dviračių takų. Dviračiai Amsterdame retai teikiasi užleisti kelią pėstiesiems. Geriau nestokite žmonėms, įnirtingai minantiems pedalus, skersai kelio ir kai tik išgirsite dviračio skambutį, skubiai traukitės į šalį,
Naktį venkite romatinių pasivaikščiojimų po pavojingus miesto rajonus. Nusileidus saulei nerekomenduojama kelti kojos į Nieuwendijk, pietinį Zeedijk ir Damrak.
Nerūkykite traukiniuose ir geležinkelio stotyse. Šiose vietose pypkutės ir cigaretės dūmas draudžiamas nuo 2004 m. Jei būtinai reikia parūkyti, ieškokite specialiai tam skirtų vietų. Už rūkymą draudžiamoje vietoje skiriama 25 eurų bauda. Ant perono numesta nuorūka kainuos 40 eurų.
Viešose vietose nerūkykite „žolės“. Tai daryti leidžiama tik ją parduodančių kavinių patalpose.
Tekstai apie Amsterdamą, kurie jums gali būti naudingi: