Nors mūsų kaimynų latvių oro linijų airBaltic lėktuvų bilietai nuolat šmėžuoja pigių skrydžių išpardavimų akcijose, tačiau tai nėra tikroji pigių skrydžių kompanija. Skirtingai nei Ryainair, Wizz air, easyJet , SkyEurope ar AirBerlin, kurios parduoda tik pigius lėktuvų bilietus, airBaltic siūlo ir “įprastus” skrydžius su maitinimu, verslo klase ir kitais malonumais. Tokio tipo oro linijos kartais vadinamos hibridinėmis.
AirBaltic tiesioginius skrydžius rengia iš Vilniaus, Talino ir Rygos oro uostų.
Tarptautinis kodas IATA; BT, ICAO kodas BTI
Tinklalapis: http://www.airbaltic.lt/public/lt/index.html
Telefonai: 1825 (jei skambinsite iš Lietuvos); +370 70055660 (jei skambinsite iš užsienio)
AirBaltic skrydžių tvarkaraštis: http://www.airbaltic.lt/public/tvarkarastis.html
Daugiau informacijos apie airBaltic lėktuvų bilietus ir skrydžius toliau.
AirBaltic rankinis bagažas
Keliaujant ekonomine klase su savimi į lėktuvo saloną galima imti vieną krepšį, kuris sveria ne daugiau kaip 8 kilogramus.
Keliaujant verslo klase galima imti du krepšius, kurių kiekvienas sveria ne daugiau, kaip 8 kilogramus.
Rankinio bagažo išmatavimai neturi viršyti 50х40х23 centimetro.
Keleiviai, kurių judėjimo galimybės ribotos, lėktuvo salone gali vežtis jiems reikalingus įrenginius, kurių pagalba juda. Vienintelis reikalavimas – šie įtaisai negali kelti pavojaus skrydžio saugumui.
Vežantis vaikus ir dvejų metų, airBaltic nereikalauja jiems pirkti atskiro lėktuvo bilieto. Tėvai į saloną šalia standartinio rankinio bagažo gali pasiimti vaikišką vežimėlį arba lopšį.
AirBaltic registruotas bagažas
AirBaltic registruotas bagažas normuojamas pagal svorį ir nedalinamas keliems keleiviams. Jei skrendate su draugais, reikalavimai taikomi kiekvieno žmogaus bagažui – nepavyks susitarti, kad būtų “užskaitytas” vieno bičiulio svorio perviršis tam, kurio lagaminas lengvesnis.
Viršsvoris
Mokestis už viršsvorį gali nustebinti – už kiekvieną kilogramą teks primokėti po 15 eurų arba 50 litų. Kokia valiuta atsiskaityti, tai jau laisvas keliauninko pasirinkimas. Visgi, airbBaltic leidžia ir sutaupyti – jei žinote, kad jūsų nešuliai bus sunkesni nei leidžia kompanijos standartai, galite sumokėti 50 eurų mokestį vienam asmeniui už papildomus 10 kilogramų skrydžiui į vieną pusę. Daugeliu atvejų, taip bus pigiau nei mokėti už kiekvieną papildomą kilogramą prie registratūros oro uoste.
Kiek airBaltic keleiviams leidžia talpinti į lėktuvo bagažo skyrių?
Verslo klasės keleiviui skiriamos 3 bagažo vietos, tačiau daiktų bendras svoris neturi viršyti 30 kilogramų.
Ekonomine (B) klase skrendantys verslo klientai nemokamai gauna 2 bagažo vietas. Bendras kiekvienos pakuotės ar lagamino svoris neturi viršyti 20 kilogramų.
Ekonominė Flex klasė – 1 nemokama bagažo vieta ir ne didesnis kaip 20 kilogramų svoris.
Ekonominėje klasėje už pirmą bagažo vietą už kiekvieną reisą reikia mokėti 20 eurų (BalticMiles lojalumo kortelės savininkams 15 eurų). Leidžiamas svoris 20 kilogramų. Jei už bagažą nemokėjote pirkdami lėktuvo bilietą, už kiekvieną skrydžio segmentą teks papildomai sumokėti po 15 eurų.
Vienam keleiviui leidžiama priduoti iki 8 bagažo vienetų. Bendras kiekvieno “nešulio” svoris ne didesnis, kaip 32 kilogramai.
Vežantis vaikus iki dvejų metų leidžiama pasiimti iki 10 kilogramų sveriantį sulankstomą vežimėlį.
Internetu sumokėti už airBaltic bagažą, jei to dar nepadarėte pirkdami lėktuvų bilietus, galite čia: http://www.airbaltic.lt/public/sumoketi_uz_bagaza.html
Maitinimas ir paslaugos
Verslo klasės klientams skrydžio metu nemokamai patiekimas šiltas ir šaltas maistas bei gėrimai. Galima paprašyti ir spaudos leidinių.
Keliaujantys ekonomine klase maistą ir gėrimus gali įsigyti. Nemokamas maitinimas į bilieto kainą neįtrauktas.
Už lėktuve gautas prekes ir paslaugas skrendant iš Rygos galima mokėti VISA, VISA Electron, MasterCard, AMEX, Maestro kreditinėmis kortėlėmis, arba grynais – eurais bei latais.
Skrendant iš Vilniaus priimamos VISA, VISA Electron, MasterCard, Maestro kreditinės kortelės arba gryni eurai bei litai.
Paprašius, už maistą ir suvenyrus išrašoma sąskaita.
Kai kuriuose reisuose kava arbata ir gaivinantys gėrimai nemokamai siūlomi ir ekonominės klasės keleiviams.
„Air Baltic Corporation” (airBaltic) įkurta 1995 m. Latvijos vyriausybei priklauso 52,6 proc., „Baltijas aviācijas sistēmas SIA” – 47,2 proc. kompanijos akcijų.
Oro linijos valdo 29 lėktuvus: šešis „Boeing 737 – 500”, aštuonis „Boeing 737-300”, du „Boeing 757-200”, dešimt „Fokker 50” ir tris „Bombardier Q400 NextGen”.
AirBaltic pigūs skrydžiai rengiami ir airBaltic bilietai parduodami į šiuos miestus: Alesundą, Alm Atą, Amaną, Amsterdamą, Archangelską, Atėnus, Baku, Barseloną, Beirutą, Belgradą, Bergeną, Berlyną, Bilundą, Briuselį, Ciurichą, Diuseldorfą, Dubajų, Dubliną, Dušanbė, Frankfurtą, Geteborgą, Hamburgą, Hanoverį, Helsinkį, Jerevaną, Kaliningradą, Kauną, Kijevą, Kittilą, Kišiniovą, Kopenhagą, Kuopiją, Kuusamo, Lapenrantą, Londoną, Lulėją, Madridą, Maskvą, Milaną, Minską, Miuncheną, Nicą, Odesą, Oslą, Oulu, Palangą, Paryžių, Pskovą, Romą, Rovaniemį, Rygą, Sankt Peterburgą, Simferopolį, Stambulą, Stavangerį, Stokholmą, Taliną, Tamperė, Tartu, Taškentą, Tbilisį, Tel Avivą, Tromsė, Turku, Umeo, Varšuvą, Vasą, Veneciją, Vieną, Vilnių, Visbį, Ženevą.
One Response to “„AirBaltic” bilietai ir pigūs skrydžiai”
Prieš porą metų skridome ekonomine klase į Tbilisį. Šiais metais keliavome į Londoną, tik jau verslo klase. Ir tuomet, ir dabar viskas pasirodė kokybiška ir patogu.