Talino žemėlapis, tai mažo Baltijos jūros uostamiesčio, kuriame visada pučia vėjai ir virš praeivių galvų skraido įžūlios žuvėdros, planas.
Skrydžiai į Taliną, lėktuvų bilietai
Hosteliai ir pigūs viešbučiai Taline
Žiūrėti didesnį žemėlapio vaizdą
Talino žemėlapis unikalus tuo, kad miestas, viena iš nedaugelio Europos sostinių, vystomas tiksliai pagal projektą, kuris buvo sudarytas dar tolimajame XV a. Iki šiol čia daugybė tos tolimos epochos paminklų. Talino senamiestis 1997 m. įtrauktas į UNESCO pasaulinio paveldo sąrašą.
Talinas Estijos sostinė, kurioje gyvena apie 371 000 žmonių. Maždaug pusės estų, kiti rusai.
Estijos sostinė rašytiniuose šaltiniuose pirmą kartą paminėta 1154 m., vieno arabų keliautojo darbe. XII a. miesta jau minimas Livonijos kronikose. Kada buvo įkurtas nežinoma. Tai amžiais atsirado ir senasis pavadinimas Revelis (Reval), kurį naudojo danai, švedai, vėliau ir rusai.
XIII a. Taliną valdė danai, pradėję formuoti jo žemėlapį. Vėliau miestas ir aplinkinės žemės buvo parduotos Kryžiuočių ordinui. Vokiečiai įnešė vieną didžiausių indėlių į krašto vystymąsi. XV-XVI a. laikomi Talino aukso amžiumi. Tada jis priklausė Hanzos sąjungai ir per čia driekėsi svarbūs Baltijos jūros prekybos keliai.
Nusilpus ordinui Revelis prarado savo reikšmę. 1561—1710 m. jį valdai švedai. Kraštas atsigavo. Pastatytos pirmoios manufaktūros, įsitvirtino reformatų tikėjimas. 1710 m.. per Šiaurės karą, jį užėmė rusai. Po metų Taliną nusiaubė maras, nusinešęs 15 000 gyvybių. Nepaisant to, miestas atsigavo ir tapo trečiu pagal svarbą Rusijos imperijos miestu prie Baltijos jūros. Reikšme jis nusileido tik Sankt Peterburgui ir Rygai.
1918 m., Rusijoje kilus revoliucijai, paskelbta nepriklausoma Estijos valstybė. 1919 m. Revelis oficialiai pervadintas Talinu.
1940 m., kartu su Lietuva ir Latvija, Estiją okupavo Sovietų Sąjunga. Per II pasaulinį karą Talino žemėlapis pasikeitė. Karo pradžioje jį aršiai gynė besitraukianti Raudonoji armija, karo pabaigoje mėgino išlaikyti vokiečiai ir miestas buvo sugriautas.
Šalis nepriklausomybę atgavo 1991 m.