Tbilisio žemėlapis, tai miesto, kuris minimas dar IV a., planas. Manoma, kad žmonės čia kūrėsi dėl šiltų požeminių šaltinių, kurie palengvindavo gyvenimą rūsčiuose Kaukazo kalnuose. Net miesto pavadinimas gruziniškai (ტფილისი)reiškia „šiltas“.
Pigūs skrydžiai į Tbilisį
Pigūs skrydžiai į Jerevaną
Žiūrėti didesnį žemėlapio vaizdą
Tbilisio žemėlapis apima 726 kvadratinius kilometrus, jame gyvena apie 1,1 mln. žmonių. Miestas įsikūręs siauriame Kuros upės slėnyje ir aplinkiniuose kalnuose. Kadangi gyvenvietę spaudžia kalnai, Tbilisio ilgis 30 km – didmiestis driekiasi slėnyje.
Oficialiai Tbilisį V a. įkūrė Iberijos karalystės valdovas Vachtangas Gorgasali. VI a. gyvenvietė tapo karalystės sostine ir šiandien tai pagrindinis Gruzijos pramonės bei kultūros centras. Nenuostabu, kad praktiškai visi skrydžiai į Gruziją ir vyksta per šio miesto oro uostą. Iš kitos pusės. Tbilisio žemėlapį daug kartų perbraižė užkariautojai, nes Gruzijos sostinė įsikūrusi geopolitiškai svarbioje vietoje, Europos ir Azijos sankirtoje, kur tūkstančius metų susikirsdavo ir galingiausių regiono valdovų interesai, panašiai, kaip ir kaimyninėje Armėnijoje, kurios sostinę Jerevaną taip pat ne kartą siaubė užkariautojai.
Tbilisio žemėlapį galima tyrinėti pagal architektūrą. Čia ir platus Rustavelio prospektas, sugriautas po Nepriklausomybės atgavimo 1991 m. šalyje kilus pilietiniams karui, ir nuostabios Viduramžiško Narikalo rajono gatvelės.
Tbilisio demografinis žemėlapis taip pat margas, nes miestas daugelį metų teikė prieglobstį įvairių tautybių ir tikėjimų žmonėms. Nors dauguma gruzinų pravoslavai, tačiau šalies sostinė unikali tuo, kad čia, senamiesčio Abanotubani rajone, viena šalia kitos veikia mečetės ir sinagogos.
Tbilisio klimatas žemyninis. Vasara ilga ir karšta, o žiema švelni.
Vidutinė metinė temperatūra +12,9 °C
Vidutinis metinis vėjo greitis: 1,5 m/s
Vidutinė metinė drėgmė: 67 %