Lėktuvų bilietų kainos svyruoja priklausomai nuo naftos kainos biržose, atostogų sezono ir konkurencijos tarp skrydžių bendrovių. Kuo didesnė konkrencija tarp aviacijos įmonių, tuo geriau keleiviams, tačiau nereikia tikėtis, kad vien dėlto į burną įskries keptas karvelis, snape laikydamas pigius bilietus.
Pigių skrydžių teks paieškoti ir patiems. Keli populiariausi būdai, kuriais naudojasi pigių avia bilietų medžiotojai.
1. Stebėti iš vietinių oro uostų skraidančių kompanijų pasiūlymus. Šis metodas tinka žmonėms, kurie gali sau leisti kelionę planuoti ne paskutinę minutę, bet už kelių mėnesių. Dažnai patys pirgiausi lėktuvų biletai siūlomi skrydžiams, kurie vyks tik palyginti tolimoje ateityje. Kartais už pusės metų.
2. Laukti paskutinės minutės pasiūlymų. Šis būdas paprastai tinka pasiryžusiems važiuoti ne į kurią nors konkrečią valstybę, bet nusprendusiems skristi į tą pasaulio kraštą, į kurį tuo metu keliauti pigiausia. Šio būdo trukumas tas, kad jei agentūroms ir skrydžių bendrovėms pavyks sėkmingai išparduoti keliones bei skrydžius, paskutinės minutės pasiūlymų gali ir nebūti. Iš Lietuvos skraidančių aviacinių bendrovių sąrašą ir nuorodos į jų tinklalapius rasite rašinio pabaigoje.
3. Pirkti bilietus į skrydžius čarteriniuose (užsakomuosiuose) reisuose ir keliauti į turistų pamėgtus kraštus kartu su kelialapius įsigijusiais žmonėmis, tačiau nesinaudoti kelionės organizatorių paslaugomis, o patiems rinktis maršrutą ir poilsį. Bilietus į užsakomuosius reisus parduoda Novaturas.
Nusiteikę pirkti pigių skrydžių bilietus turi žinoti, kad, lyginant su „įprastais“ bilietais turės susitaikyti ir su kai kuriais nepatogumais. Pavyzdžiui, pigūs bilietai paprastai parduodami tik trumpą laiką – kelias dienas, kartais kelias valandas. „Ryanair“ mėgsta rengti išpardavimus naktį, tad gali tekti pabudėti prie kompiuterio tam, kad galėtumėte sudalyvauti antrą valandą nakties prasidedančioje akcijoje. Tačiau prie monitoriaus praleista bemiegė naktis tai dar negarantuoja, kad gausite bilietą į išsvajotą miestą. Pasiūlymų kiekis paprastai būna ribotas.
Kitas nepatogumas – kartais pigūs skrydžiai siūlomi tik griežtai nustatytam išvykimo ir grįžimo terminui. Pavyzdžiui, vieną dieną atvykus, skrydis atgal būna kitą dieną. Pakoreguoti ar pailginti šio laikotarpio negalima.
Mėgstantiems komfortą gali nepatikti ir tai, jog patys pigiausi bilietai, kainuojantys kelis ar keliasdešimt litų, retai parduodami turistinio sezono įkarštyje.
Kartą nusipirkus tokį bilietą ir planams keičiantis tenka rinktis aukoti sumokėtus pinigus, ar visgi pamėginti išskristi. Paprastai šių lėktuvų bilietų negalima priduoti atgal ar perrašyti kitam asmeniui. Tik kai kurios kompanijos leidžia perleisti bilietus kitam žmogui, tačiau už tai tenka primokėti.
Dažnai ribojamas bagažo, kurį galima nemokamai vežtis su savimi, svoris.
“Ryanair” – turbūt viena garsiausių Europos pigių skrydžių bendrovių. Skraido ir iš Kauno oro uosto. Skrydžių iš Kaunos oro uosto tvarkaraštis ir kainos čia.
„AirBaltic“ latvių bendrovė, keliautojams kartais pateikianti įdomių pasiūlymų.