Vokietijai atvėrus savo darbo rinką, tautiečiai, kuriems nusibodo dirbti už atlyginimą, iš kurio neįmanoma pragyventi, pradėjo žvalgytis į šią šalį. Darbas Vokietijoje patrauklus tuo, kad tai visgi ne Didžioji Britanija. Vokietija kontinentinėje Europoje ir tiesiog artimesnė bei kur kas lengviau pasiekiama nei Anglija ir Londonas į kurį traukia dauguma tautiečių.
Vertinant uždarbį pasinaudota portalo „gehaltsvergleich.com“ duomenimis. Taigi, žiūrime kokie atlyginimai Vokietijoje.
Atlyginimas Vokietijoje skirstomas į dvi dalis. Kaip ir pas mus alga „į rankas“ (brutto) ir atlyginimas kartu su mokesčiais (netto). Nėra vieningo visos šalies vidutinio darbo užmokesčio. Jis skiriasi atskirose žemėse. Pajamos priklauso ir nuo to, kiek vietinis gyventojas pluša – – 36, 37, 38 ar 40 valandų, o gal daugiau.
Oficialiai Vokietijoje geriausiai apmokama profesija – gydytojas. Jei medikas užima vadovaujančias pareigas ligoninėje ir kartu praktikuoja, jo mėnesinis atlyginimas gali siekti 15 000 eurų. Tai nereiškia, kad jei tavo vizitinėje kortelėje parašyta „gydytojas“ iš karto tapsi milijonieriumi. Pavyzdžiui, veterinarai gali uždirbti tik 400 eurų per mėnesį. Palyginti mažai apmokamas ir pagalbinio medicininio personalo darbas. Stomatologo asistento darbas gali būti vertinamas 700 eurų, o veterinaro pagalbininko tik 250 per mėnesį. Paprastai šių profesijų žmonėms pagalbininko darbas nėra pagrindinis pragyvenimo šaltinis.
Vokietijoje biuro darbuotojai taip pat nelepinami dideliais atlyginimais. Keista, tačiau mažiausi sekretorių atlyginimai sostinėje Bonoje. Kartais skelbimuose siūloma dirbti už 250 eurų per mėnesį. Šių pinigų negalima lyginti su Šiaurės Reino – Vestfalijos žemėse siūlomais altyginimais, kur aukštos kvalifikacijos biuro darbuotojo atlyginimas gali viršyti 6 000 eurų per mėnesį. Vidutinis sekretorės atlyginimas čia 2 276 eurai. Mažiausiai toks pat darbas apmokamas Brandenburge 1 572 eurai. Visos Vokietijos vidutinis sekretorės atlyginimas 1 996 eurai.
Nors teisininkai visame pasaulyje, taip pat ir Vokietijoje puikiai apmokami, tačiau čia jiems tenka pradėti nuo menkų uždarbių. Pradedantis juristas, ką tik gavęs diplomą, gali plušėti už 400 eurų per mėnesį, tačiau tai turbūt išimtis, kaip ir tai, jog toks pradedantis juristas gali tikėtis ir 8 750 eurų atlyginimo. Vidutinis Vokietijos teisininko atlyginimas 3 537 eurai.
Kur kas lengviau gyventi advokatams. Vardą ir licencijas turinčio advoakto mėnesinės pajamos gali siekti 12 800 eurų. Vidutinės šios profesijos atstovo pajamos 3 215 eurai. Kur kas sunkiau sudurti galą su galu advokatų ir notarų kontorų tarnautojams, kuriems tenka dirbti ir už 324 eurus per mėnesį. Paprastai tai ne pilnos darbo dienos atlyginimas.
Minimalus vokiečio buhalterio atlyginimas 400, maksimalus, stambios įmonės apskaitininko, 7 500, vidutinis 2 400 eurų.
Vieni iš geriausiai apmokamų Vokietijos specialistų – mokytojai ir dėstytojai. Aukštos kvalifikacijos mokytojo alga gali siekti 6 667 eurų. Vidutinė visoje šalyje 2 500. Tiesa, pavyzdžiui, šokių mokytojui gali tekti dirbti ir už 300 eurų.
Įdomūs skirtumai apmokam padavėjų darbą. Pavyzdžiui, eilinio padavėjo atlyginimas prasideda nuo 160, o vyresniojo jau siekia 1 000 eurų. Kas įdomiausia, didžiausias padavėjo atlyginimas 3 100, kai pamainos viršininko didesnis tik 300. Vidutinė padavėjo alga Vokietijoje 1 334 eurai.
Kalbant apie kitas profesijas, darbas Vokietijoje taip pat apmokamas daugiau nei Lietuvoje. Turbūt ir negali būti taip, kad žmogus Berlyne, Dortmunde ar Frankfurte uždirbtų tiek pat, kiek Alytuje.
Mašinų gamybos inžinierius Vokietijoje vidutiniškai gauna 4 087, statybų inžinierius 3 404 eurų. Programuotojas mėnesio pabaigoje į sąskaitą vidutiniškai gauna 3 379 eurus, autobuso vairuotojas 1 975, taksi vairuotojas 1 341.
Su Vokietija susiję tekstai:
“Wizz Air” pigūs skrydžiai į Dortmundą