Tinklalapis „Skyscanner“, lyginantis pigių skrydžių pasiūlymus, sudarė dešimties valstybių. Kurių piliečiai gali girtis, jog kvėpuoja tyriausią orą ir gyvena žaliausioje (dažų kiekis ant sienų, asfalto spalva ir valdininkų pagyros įvariose ataskaitose nebuvo vertinama) aplinkoje, sąrašą. Sudarinėjant šį sąrašą nebuvo remiamasi moksliniais tyrimais – bendrovė, kurios verslas pigūs skrydžiai, tiesiog norėjo įvertinti, kur keliautojas gali pamatyti tikrą gamtą ir ekologiškai pailsėti.
1. Šveicarija
Turbūt nieko labai nenustebino, kad ekologiškiausių valstybių sąrašo viršuje Šveicarija, nuos seno garsėjanti ne tik tiksliais laikrodžių mechanizmais ir bankinėmis paslaugomis, bet ir savo kalnais bei ežerais. Norintiems pasimėgauti gamta, „Skyscanner“ siūlo aplankyti mažytį kaimelį Vaitpod (WhitePod Village), kurio, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio, taip ir nepalietė civilizacija. Kalnuose pasislėpusioje gyvenvietėje kai kurie žmonės iki šiol malkomis kūrena pečius, tačiau turistams visada pasirengę pakloti baltus kaip sniegas patalus. Patys ekstremaliausi keliautojai gali apsistoti ir ekloginiame kempinge.
2. Norvegija.
Norvegijos turizmo valdyba savo šalies piliečius nekukliai apibūdina, kaip „pamišusius dėl gamtos“. Nežinia kiek šiame reklaminiame šūkyje tiesos, tačiau iš Norvegijos grįžę keliautojai pripažįsta, kad vietiniams gamta, šalia kurios gyvena, labai svarbi. Tai šalis, kurią išraižė fiordai, o nuo kalnų krenta vandens kriokliai. Geriausias būdas pamatyti visą šį grožį pasivaikščioti pėstute. Kaip viena iš patraukliausių tokių žygių vietų įvardinamas Bergenas. Per šalį galima keliauti ir geležinkeliu. Traukinys jus saugiai praveš šalia didingų fiordų. Tiesa, palnuojant poilsį šioje Norvegijoje verta atminti, kad jūsų neišgelbės net pigūs lėktuvų bilietai – apie milžiniškas šios šalis kainas sklinda legendos.
3. Švedija
Šalia Norvegijos įsikūrusi Švedija svečiams siūlo pasigrožėti Šiaurės pašvaiste, baltu smėliu nuklotais paplūdymiais, kalnais ir 24 000 salų. Tai antroji pasaulio valstybė, oficialiai parėmusi ir pripažinusi ekologinį turizmą. Ji pirmoji Europoje sukūrė EKO ženklą, kuris patvirtina, jog turistams teikiamos tikrai ekologinės paslaugos. Šiuo ženklu pažymėta 180 poilsio ir pramogų vietų, jį turi ir 80 kelionių organizatorių.
4. Suomija
Suomijos Laplandijos regionas – viena iš paskutinių vietų Europoje, kur dar galima rasti žmogaus rankų nesudarkytą gamtą. Čia milžiniški miškai ir šimtai žvejų neapsėstų ežerų. Turistai gali pamatyti laukinę lūšį ar lokį. Žmonėms, kuriems geriausios atostogos tai poilsis kempingem keliauti išsirengusiems baikeriams ar mėgėjams šimtus kilometrų eiti pėsčiomis tai rojaus kampelis,
5. Kosta Rika
Pietų Amerikoje įsikūrusi Kosta Rika saugomomis teritorijomis yra paskelbus 27% visos savo teritorijos. Turėdama tiek rezervatų ir nacionalinių parkų, valstybė turistams siūlo daugybę ekologinio turizmo variantų. Tai ir žygiai pėsčiomis per tropinius miškus, kopimas į vulkanus, plaukimas srauniomis upėmis, jaguarų ir retų paukščių stėbėjimas …
6. Austrija
Jei manote, kad atostogos tinkamas laikas malonioms studijoms, aplankykite Kalchkendlalm – pačią keisčiausią Austrijos mokyklą. Tai tradicinis vokiško stiliau kaimelis, kuriame jus su malonumu pamokys kepti duoną tokiu pat metodu, kaip ir prieš šimtą metų, pamelžti karvę ir iš to paties pieno sumušti sviestą.
7. Naujoji Zelandija
Naujoji Zelandija, nors skrydžiai iš Europos iki jos trunka daugelį valandų, savo unikalia gamta jau seniai kausto ne tik užkietėjusių nuotykių ieškotojų, bet ir poilsiautojų mintis. Ko vertas plaukimas kajakais per Abel Tasmano nacionalinį parką (Abel Tasman National Park), kurio metu galima apžiūrėti unikalius Marahau ( Marahau) ir Takakoi (Takaka) paplūdimius.
8. Latvija
Mūsų kaimynai į sąrašą pateko siūlydami ekologinį kaimo turizmą ir tuo, jog didžiuosiuose prekybos tinkluose galima nusipirkti tikrų kaimiškų produktų, neužterštų jokiais chemikalais. Visa tai yra ir Lietuvoje. Po šio kaimynų įvertinimo lieka tik retorinis klausimas – o kur išplaukė mūsų valstybės įvaizdžio formavimui skirti milijonai? Keista, kad apie kaimynų pasiekimus žino didieji pasaulio turizmo organizatoriai, o mūsų gimtinė jiems kol kas tik tamsus neekologiškas miškas.
9. Kolumbija
Šioje Pietų Amerikos valstybėje akys raibsta nuo poilsio gamtoje pasiūlymų gausos. Galite nardyti koraliniuose rifuose, kurie pagal plota treti pasaulyje, kopti į 5000 m. aukščio viršukalnes, tingiai ilsėtis termošaltiniuose… Norintys judėti, gali dviračiais ar jodami arkliais keliauti per kavos plantacijas
10. Prancūzija
Ekologinis turizmas čia tai žmogaus nepaliestos salos Atlanto vandenyne ir senovinis kaimas. Pietų Prancūzijoje rasite lygumas, pelkes, miškus ir nuostabius Lot upės slėnius.