Geros naujienos ieškantiems pigių skrydžių iki šv. Kalėdų. Pasibaigus turistiniam sezonui ženkliai krito viešbučių kainos.
Nakvynė Venecijoje atpigo 44%, Romoje 30%, Frankfurte 26%, Miunchene 15%. Būtent šis laikas dar tinkamas pigioms kelionėms po Europą. Prognozuojama, kad kainos į viršų pradės kopti tik prieš pat šv. Kalėdas ir Naujuosius metus.
Tinklalapio „Trivago“ duomenimis, lapkritį, lyginant su spaliu, viešbučių kainos vidutiniškai krito 12%. Tiesa, šis tinklalapis analizuoja ne ekonominės klasės hostelius ir nakvynės namus, bet kelių žvaigždučių viešbučius, nes vidutinė nakvynės kaina 112 eurų. Pigių skrydžių mėgėjams ši kaina paprastai būna nebeįdomi.
Kalbant apie viešbučius, aiškiai matoma ir tendencija, kad nakvynė greičiausiai pinga ekonominių sunkumų patiriančiose valstybėse. Pavyzdžiui, Venecijoje naktis viešbutyje vidutiniškai atpigo 44% iki 145 eurų, Romoje 31%, iki 116 eurų, Florencijoje 30% iki 106 eurų.
Kituose Italijos sostinėse kainų kritimas ne toks žiaurus, kaip turistų mėgiamuose didmiesčiuose. Bari viešbučių kainos mažėjo 3%, Kaljeri 2%, Palerme 21%, Katanijoje 19%, Milane 9%. Įdomu tai, kad lapkritį Milanas nakvynės kaina, kuri pasiekė 146 eurus, aplenkė Veneciją ir tapo brangiausiu Italijos miestu. Jei ieškote lėktuvų bilietų į šią valstybę, į tai atkreipkite dėmesį.
Italija Europa nesibaigia. Nors šalis nuostabi, tačiau smagių vietų pigioms savaitgalio kelionėms galima rasti ir arčiau namų. Pigiausia nakvynė Krokuvoje – vidutiniškai 59 eurai, arba 23% pigiau nei spalį. Nors skrydžių į Krokuvą nėra nei iš Vilniaus, nei iš Kauno, tačiau senoji Lenkijos sostinė pasiekiama ir automobiliu. Brangiausi Ženeveos (Šveicarija) viešbučiai 228 eurai. Antroje vietoje Londono viešbučiai. Jų vidutinės kainos 205 eurai. Anglijos sostinė vienas iš nedaugelio meistų, kuriame nakvynė brango. Pakilimas, lapkritį lyginant su spaliu, 4%.
Vokietijoje nakvynė pigo 9% iki 105 eurų. Didžiausias kritimas Frankfurte prie Maino 26% iki 102 eurų. Miunchenas „atpigo“ 15% iki 123 eurų, Kiolnas 14% iki 118 eurų. Vokietijoje brango tik nakvynė Hamburge ir tai lengvai paaiškinama. Čia nuolat rengiamos tarptautinės parodos, kurių netrūksta ir lapkritį. Viešbučiai „lanksčiai“ prisitaiko prie tokių renginių. Hamburge viešbučiai brango 39% iki 122 eurų.
Kituose Europos miestuose nakvynės kainos kito ne taip ženkliai. Paryžiuje ir Berlyne jos mažėjo 11%, Madride 7%. Tik Barselonos ir Lisabonos viešbučiai nusprendė, kad dabar ne patys geriasi laikai ir kainas sumažino atitinkamai 21 ir 28%.
Ekspertai pastebi, kad šių procesų nereikia tiesiogiai sieti su ekonominiais sunkumais. Šiemet kainų kritimas galbūt didesnis nei visada, tačiau tradiciškai rugsėjį, kai baigiasi turizmo sezonas, viešbučiai pradeda mažinti paslaugų kainas.
Didžiausias nuosmūkis lapkričio mėnesį. Statistika byloja, kad gruodžio 29, 30, 31 dienomis viešbučiai brangsta iki trijų kartų, tačiau jau sausio 3 d. kainos grįžta į normalias vėžes ir laikosi tame pačiame lygmenyje arba mažėja iki pavasario, naujo turistinio sezono pradžios.
Išimtis naujametinės šventės ir žiemos poilsiui skirti kurortai. Nuo gruodžio, kai prasideda šventės ir slidinėjimo sezonas, kainos vėl šokteli. Pavyzdžiui, Italijos slidinėjimo kurortuose kainos šiemet muša rekordus. Nakvynė Livinjo kurorte pabrango 28% iki 125 eurų. Čirvini 24% iki 123 eurų, Kurmaijore 14% iki 208 eurų.