Jei skrendate į Gruziją, jums greičiausiai teks nakvoti mažame šeimyniniame viešbutyje arba svečių namuose. Nenustebkite, jei po kelerių metų kai grįšite į šią puikią šalį, galėsite rinktis iš naujų tarptautinius standartus atitinkančių viešbučių ir hostelių.
Šiandien Gruzijai sparčiai vystosi, jos ekonomika kyla, o turistų srautai didėja. Šį pakilimą buvo pristabdęs tik karas su Rusija, per kurį valstybė prarado dalį savo teritorijos ir patyrė gan didelių ekonominių sukrėtimų.
Kol kas teks susitaikyti su tuo, jog Gruzijoje, kaip ir daugumoje „egzotiškų“ šalių, už nakvynę prašoma kaina ne visada atitinka siūlomą kokybę.
Jei ieškoti pigesnės nakvynės, rinkitės apartamentus. Jų gausu tiek sostinėje Tbilisyje, tiek kurortuose prie Juodosios jūros. Gruzija Rytų valstybė, nors vietiniai iki nukritimo gali ginčytis, jog jie grynakraujai europiečiai. Todėl jei renkatės apartamentus derėkites. Lankstus liežuvis nakvynę gali atpiginti pusantro karto. Tiesa, ne pačiame turistinio sezono įkarštyje.
Tokiuose apartamentuose valgį galite gaminti patys, tačiau paprastai šeimininkai už papildomą mokestį mielai pasirūpins jūsų skrandžiu. Šis variantas patrauklus ir tuo, jog tradicinė gruziniška virtuvė toli gražu ne pati prasčiausia Europoje.
Prieš įsikurdami šeimininkų būtinai paklauskite kai kurių buitinių smulkmenų. Pavyzdžiui, dalyje šalies miestų nuolat stringa vandens tiekimas ir po dušu galima lįsti tik kelias valandas per parą. Kelionė karšto klimato kraštais be galimybės praustis gali erzinti. Mažesniuose miesteliuose reguliariai dingsta ir elektra. Apie tai reikėtų irgi paklausti.
Jei skrendate į Gruzijos slidinėjimo kurortus, taip pat galite rinktis, ar apsistoti mažuose viešbučiuose, ar privačiuose namuose ir apartamentuose. Patartina numerius užsakyti iš anksto, nes šie kurortai populiarėja kiekvienais metais.
„Holiday Inn“, „Sheraton“ ir „Marriott“ tinklų viešbučiai veikia tik sostinėje.
Dideliuose, tačiau neturistiniuose Gruzijos miestuose – Rustavi, Kutaisi, Zestafoni – veikia tik seni dar sovietmečiu statyti viešbučiai. Jie sąlyginai pigūs, tačiau nutriušę, vanduo ir elektra tiekiami nereguliariai.