Didžiosios Britanijos viešbučių tinklas „Travelodge“ paskelbė netikėčiausių daiktų, kuriuos viešbučių numeriuose rado kambarinės, apžvalgą.
2010 m. sąrašo viršuje atsidūrė … ateivių iš kitų pasaulių šeimyna. Laimei, britų viešbučių tinklą aplankė ne tikri ateiviai, nutupdę savo lėkštę apgyvendinimo įstaigos baseine, bet dalekų (vieno populiaraus fantastinio serialo herojų) tikslios kopijos. Galime tik spėti, ką pajuto kambarių tvarkytoja, kuriai teko „laimė“ aptikti šį radinį, kai įžengusi į numerį akis į akį susidūrė su ateiviais. Sakydami „akis į akį“ mes nešaržuojame – ateivių kopijos buvo natūralaus dydžio ir ūgiu prilygo vidutiniam žmogui.
Kol kas pagal gabaritus tai absoliutus rekordas. Iki tol metų „geriausiais“ buvo retas ir brangus konjakas, lagaminas, skirtas sudėti septynias dirbtines kojas su visu turiniu, vestuvinė suknelė, stiklinė akis, Antrojo pasaulinio karo laikų koviniai ordinai, persų katinas ir lagaminas su pasaulio garsenybių akinių kolekcija. Ten buvo ir akiniai, kuriuos kadaise nešiojo pats Eltonas Džonas (Sir Elton Hercules John).
Prabėgę 2010 m. buvo gausūs ir kitais egzotiniais, nors ir žemiškos kilmės, radiniais. Viešbučiuose šalia antikvarinio vaikiško medinio arkliuko kambarinės rado 75 000 dolerių kainuojantį Rolex laikrodį, iš šiukšlių dėžės ištraukė paketą su 15 000 JAV dolerių ir 1 500 monetų. Netrūko ir automobilinių aksesuarų. Pavyzdžiui, numerių šeimininkai leidosi į kelią taip ir nepasiėmę Rolls Royce Phantom ir Ferrari Testarossa raktelių. Kaip jiems pavyko užvesti savo transporto priemones istorija nutyli.
Jei kalbėtume apie pačius populiariausius radinius viešbučių numeriuose, tai čia pirmauja Apple produkcija ir tradicinės keliautojų netektys: piniginės, drabužiai, papuošalai, vynas, knygos ir pliušiniai žaislai. Metai po metų tvirtas pozicijas „pamestinukų“ sąrašuose užima dantų protezai, vienas batas be poros, antrankiai, perukai ir šinjonai.
2010 m. naujovė – lovose ir šalia jų rasta kur kas daugiau seksualiniams žaidimams skirtų daiktelių nei ankstesniais metais. Jei anksčiau toks inventorius į kambarinių rankas patekdavo labai retai, tai nuo pernai šie žaisliukai personalo jau nebestebina.
Jei apleisime Anglijos viešbučius, tai tenka pastebėti, kad Europos viešbučiai tokiais radinių kiekiais, kaip jų kolegos saloje, pasigirti negali. Pernykščio neoficialaus konkurso lauretai – Paryžiaus viešbutyje palikta aviganio iškamša, Romos viešbutyje rasta iš degtukų pagaminta Koliziejaus kopija. Nugalėtojo laurus būtų galima skirti Sevilijos viešbučio numeryje aptiktam žieminių rūbų, skirtų ypatingai atšiaurioms sąlygoms, komplektui. Nebūtų nieko keisto, tačiau kambarinė šiuos drabužius rado, kai už lango pliskino keturiasdešimties laipsnių karštis.
Jei pamiršti Rolex laikrodį ar brangaus automobilio raktelius gali kiekvienas skubantis žmogus, tačiau kai kurių radinių apgyvendinimo įstaigų personalas paaiškinti negali. Pavyzdžiui, kaip keliautojai numeriuose sugeba palikti gyvus paukščius, šunis, kates ir netgi … vaikus. Kopenhagos viešbučio tarnautojus iki šiol kamuoja mįslė, kaip numeryje atsidūrė paukščio lizdas su kiaušiniais, o vieno Portugalijos viešbučio santechnikas iki šiol sapnuoja vonioje rastą ryklį. Įdomiausia, kad plėšrūnas sugebėjo išgyventi gėlame vonios vandenyje ir buvo paleista į vandenyną.
Gaila, Lietuvos viešbučiai neskelbia, ką įdomaus jie randa savo numeriuose. O ką jums teko rasti arba palikti viešbutyje arba hostelyje?