Kauno oro uostą mėgsta pigių skrydžių bendrovės, nes čia aptarnavimo mokesčiai ilgai buvo pigesni nei Vilniauso oro uoste. Nors dauguma keleivių važiuoja iš sostinės ir tai nėra patogu, tačiau žmonės greitai rado sprendimą, kaip greitai ir paprastai pasiekti šį Laikinojoje sosinėje įsikūrusių objektą – važiuojama ne traukiniu ar maršrutiniu autobusu, nes vėliau iš stoties tenka ieškoti transporto kaip nuvažiuoti iki oro uosto, bet nuo „Europos“ prekybos centro kursuojančiais mikroautobusais, kurie keleivius ateža vos ne iki pakilimo tako.
Norint, kad susisiekimas būtų patogesnis, svarstoma galimybė miestą ir oro uostą sujungti geležinkeliu. Nors Kauno oro uostas pajėgus aptarnauti daugiau keleivių nei iki šiol, tačiau iki šiol jis nedirba pilnu pajėgumu, nes konkuruoti su patogesnėje vietoje įsikūrusiu Vilniaus oro uostu sudėtinga.
Plotas: 438 ha
Darbuotojų skaičius: 123
Darbo vietų skaičius: 500
Oro uosto pralaidumas:
Keleivių terminalas – 800 tūkst. keleivių per metus
Krovinių terminalas – 110 tūkst. t krovinių per metus
Kauno oro uosto skrydžių tvarkaraštis
Artimiausi oro uostai
Vilniaus oro uostas
Karmėlavos oro uostas
Šiaulių oro uostas
Rygos oro uostas
3 Responses to “Kauno oro uostas (Kaunas airport)”
Tikras vilniocentristinis straipsnelis. Norima sudaryti vaizdą, esą skraido tik vilniečiai. Skraido įvairių Lietuvos vietų gyventojai, skraido ir užsieniečiai, ir nebūtinai tik į Vilnių. Tarp kitko, Vilniaus oro uostas daugeliui Lietuvos gyventojų yra kaip tik nepatogioje vietoje.
is vokietijos i lietuva noriu veztis maza suaugusi suniuka jis turi pasa ir savo tara, ar galima veztis. kokios salygos?
Gyvūnus gabentis lėktuvu galima, tačiau apie tai turi būti iš anksto informuotos oro linijos. Paprastai tenka sumokėti ir už viršsvorį bei taikytis prie konkrečios valstybės reikalavimų. Pavyzdžiui, įvežti kates ir šunis į Jungtinę Karalystę sudėtingiau nei į likusias ES valstybes. Be dokumentų ir skiepų, gyvūnas paprastai turi turėti ir įsiūtą mikroschemą.
Kiek kitokia tvarka keliaujant pigių skrydžių oro linijomis. “Ryanair” ir “WizzAir” gyvūnų gabenti neleidžia. Pastaroji išimtis taiko tik šunims vedliams. “airBaltic” gyvūnus vežtis leidžia, tačiau apie tai turi būti informuoti iš anksto, nes laikosi taisyklės, kad salone vieno reiso metu negali skristi daugiau kaip du keturkojai.
ČIa gyvūnų gabenimą reglamentuojantys dokumentai: http://www.vilnius-airport.lt/lt/informacija-keleiviams/taisykles/gyvunu-gabenimas/