Norvegijos karalystės žemėlapis, tai legendinės aukštomis kainomis ir pragyvenimo lygiu šalies planas. Legendinė ši šalis ir kitkuo – iš čia ankstyvaisiais Viduramžiais į keliones leisdavosi vikingai.
Žiūrėti didesnį žemėlapio vaizdą
Vien pažvelgus į Norvegijos žemėlapį galima suprasti, kad žemės čia skurdžios ir turtų ardamas bei akėdamas nesukrausi. Nenuostabu, kad vietiniai, kuriuos maitino jūra, jau VIII a. tapo aplinkinių tautų baubu. Vikingų laivai vagojo jūras ir be gailesčio plėšė visus, kurie tik pasitaikydavo kelyje. IX a. Norvegijos žemėlapis buvo padalintas į daugybę karalysčių, kurios kariavo tarpusavyje ir tuo pačiu daugėjo norinčių prisijungti prie vikingų žygių. Į tolimas ir pavojingas keliones leisdavosi ne tik paprasti kariai, bet ir karaliai, norintys praturtėti ir išgarsėti. Net įsivyravo paprotys, kad garbingi plėšikiški žygiai tik tie, kuriems vadovauja kunigaikščiai.
Istorikai išskiria du vikingų žygių periodus. Pirmuoju, ankstyvuoju, plėšikai keliaudavo mažomis grupėmis ir puldavo tik pakrančių miestus. Prisiplėšę skubiai sprukdavo namo, kad gimtus kaimus spėtų pasiekti iki žiemos.
Antruoju periodu žygiams vadovavo kunigaikščiai ir karaliai, kurie surinkdavo gausias kariaunas. Jie neskubėdavo grįžti, bet stengdavosi nukariauti šalį, į kurią įsiverždavo. Jei kraštas patikdavo, jame likdavo žiemai ir statydavo įtvirtinimus. Taip IX a. vikingai įsikūrė Airijoje, Anglijoje, Prancūzijoje. Norvegai sugebėjo nukeliauti net iki šiandieninės Turkijos. Juos masino Konstantinopolio (dabar Stambulas) lobiai. IX a. pabaigoje Norvegija tapo vieninga valstybe.
Šiandien Norvegijos karalystė (Kongeriket Norge) įsikūrusi vakarinėje Skandinavijos pusiasalio dalyje. Žvelgiant į Norvegijos žemėlapį galima pamatyti, kad didžioji šalies dalis tai daugybė mažų salų. Ribojasi su Suomija, Švedija ir Rusija. Jos krantus skalauja Barenco, Norvegijos ir Šiaurės jūros. Pats šalies pavadinimas kilęs nuo norvegiško žodžio Norðrvegr , reiškiančio „kelias į Šiaurę“. Šiandien didžiausi šalies miestai, ir tuo pačiu pigių skrydžių į Norvegiją centrai, tai Oslas ir Bergenas.
Į Norvegijos žemėlapį taip pat įtrauktas Špicbergeno archipelagas, Jan Majen sala ir Medvežij sala. Norvegija taip pat viena iš kelių valstybių, kuri pretenduoja į teritorijas Antarktidoje.
Norvegijos sostinė Oslas. Valdymo forma konstitucinė monarchija. Gyventojų apie 5 mln. 90 % gyventojų norvegai. Likę vietinės Šiaurės tautos ir migrantai, kurių, lyginant su kitomis Europos valstybėmis, nedaug.
Norvegijos telefono kodas: +47