Kijevas, Ukrainos sostinė, pagal gyventojų skaičių šeštas Europos miestas.
Žiūrėti didesnį žemėlapio vaizdą
Dydžiu jis nusileidžia tik Maskvai, Londonui, Sankt Peterburgui, Berlynui ir Madridui.
Dabar Dneipro upės pakrantėse išsidėsčiusiame mieste gyvena 2,8 mln. žmonių ir, pagal oficialią statistiką, jų kasmet padaugėja mažiausiai 20 000. Miestą aptarnauja trys oro uostai. Pagrindinis Borispolio, įsikūręs už miesto ribų, gretimame Borispolio mieste. Be jo į Kijevą galima skristi per Žuljeno oro uostą. Gostomelio oro vartai skirti krovininiams lėktuvams. Lėktuvų bilietų į Kijevą su galimybe keliauti per pastaruosius oro vartus nenusipirksite.
1949 m. Kijeve pradėtas statyti metro, kurio pirmoji atšaka atidaryta 1960 m. Šiandien Kijevo metro ilgis 63,7 km, keleiviai gali naudotis 49 stotimis. Skaičiuojama, kad per dieną šiuo transportu važiuoja 1,38 mln. žmonių.
Kartu tai vienas seniausių miestų Rytų Europoje – nuo jo savo istorijos pradžią skaičiuoja visa Rusija, nes prieš tūkstantį metų Kijevo Rusia buvo viena galingiausių valstybių visame regione. Vėliau miestą valdė Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė. Tik vėliau sukilę kazokai visą teritoriją prijungė prie Rusijos.
Tai buvo pirmas miestas Rusijos imperijoje ir antras Europoje (po Budapešto), kuriame reguliariais reisais 1892 m. pradėjo kursuoti elektrinis tramvajus.